Koła naukowe - Sekcja Łowiecka

Opiekun: dr inż. Marek Wajdzik, prof. URK

Przewodniczący: inż. Gabriela Rogoż

Zastępcy: inż. Klaudia Fila, inż. Arkadiusz Sadecki,

 

Kontakt e-mail: rogozgaba@gmail.com

Nasz facebook: Sekcja Łowiecka KNL UR Kraków

 

Sekcja Łowiecka KNL działa na Wydziale Leśnym już od 1967 rok, skupia ze sobą osoby interesujące się szeroko pojętym łowiectwem oraz ochroną zwierząt. Członkowie wspólnie rozwijają swoje pasje i poszerzają wiedzę poprzez udział w różnych przedsięwzięciach.  W ramach Naszej działalności w ciągu roku akademickiego organizujemy liczne spotkania tematyczne, konkursy, zawody strzeleckie. Współpracujemy z różnymi instytucjami naukowymi uczestnicząc w badaniach. Wyjeżdżamy razem na obozy naukowe oraz polowania. Bierzemy udział w Sesjach Kół Naukowych oraz konferencjach prezentując i dzieląc się uzyskanymi wynikami prowadzonych badań i obserwacji.

-Spotkania tematyczne: „Polowanie z ptakiem łowczym i psem podsokolim” , „Pasożyty dzikich zwierząt zagrożeniem dla ludzi i psów myśliwskich”, „Syberia oczami myśliwego” i wiele innych.

-Konkursy: „Konkurs wiedzy o łowiectwie ”, „Konkurs fotograficzny – Natura oczami łowcy”

-Zawody strzeleckie organizowane od  2016 roku

-Obozy Naukowe : Puszcza Białowieska 2020 – obserwacje populacji żubra, Stanisławówka 2019 – obserwacje populacji łosia, Jawor 2018 – obserwacje populacji muflona oraz wiele innych obozów.

-Sesje i Konferencje Naukowe: "Określenie miejsc bytowania oraz rozmieszczenie dzikich zwierząt na terenie obwodu nr 184 Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Chełmie", "Struktura populacji muflona Ovis aries musimon w Nadleśnictwie Jawor", "Inwentaryzacja i monitoring średnich i dużych ssaków w Roztoczańskim Parku Narodowym" oraz wiele innych.

-Uczestnictwo w polowaniach na obszarze: Leśnego Zakładu Doświadczalnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, gościnnie na zaproszenie w Brennej oraz Poznaniu.

-Coroczna inwentaryzacja populacji bobra na terenie miasta Kraków, uczestnictwo w inwentaryzacji zwierzyny na terenie jednostki wojskowej przy lotnisku Balice.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Wydział Leśny
al. 29 Listopada 46,
31-425
Kraków
12 662 52 42
wles[a]urk.edu.pl
ESP:/URKRAKOW/wl

Adres do korespondencji: 31-120 Kraków, al. Mickiewicza 21
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Centrum Informatyki URK